Z radością i uśmiechem "Kocham Cię Polsko"

Na sobotnie przedpołudnie 27 maja pogoda zaplanowana była już od dawna ponieważ tego dnia miał odbyć się w naszej szkole XX Piknik Rodzinny. I zgodnie z planem słońce pięknie świeciło, dlatego wszystkie artystyczne występy i konkurencje sportowe przebiegły w radosnej i gorącej atmosferze. Oczywiście nie obyłoby się bez stoiska z lodami, napojami, słodyczami,  watą cukrową i pysznymi ciastami. Można było także zjeść coś z grilla.

Ta niezwykle ciepła, familijna impreza przyciągnęła jak zwykle do szkoły i na szkolne boiska rzesze uczniów z rodzicami, młodszym i starszym rodzeństwem, babciami, dziadkami i sąsiadami. To był wspaniały dzień!

Zapraszamy do galerii :)

Laptop zamiast zeszytów

Dzięki udziałowi w projekcie pn. "Miasto wiedzy. Podniesienie jakości edukacji oraz poszerzenie oferty kształcenia
i dokonalenia poprzez realizację zintegrowanego planu reformującego wraz z poprawą infrastruktury w Jaśle" uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z najnowocześniejszych źródeł informacji i bardzo dobrego sprzętu komputerowego. Laptopy, które otrzymała nasza szkoła, uatrakcyjniają lekcje, a sposób zdobywania wiedzy wniosły na wyższy poziom.

Serdecznie zapraszamy

Literacki sukces Kasi Rączki

Katarzyna Rączka (I a) została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Janusza Korczaka. W XXIII edycji konkursu wiersz Kasi został wybrany spośród 150 nadesłanych  zestawów . Jurorzy docenili umiejętność wyrażania za pomocą języka poetyckiego własnych uczuć, myśli, refleksji oraz zdolność przekazywania w wierszach prawdy o człowieku, świecie, ale taki sposób, by prawda nie była ani banalna, ani płytka, ani trywialna.

Gratulujemy!

Wyróżnienie dla Anny Pachany

Anna Pachana otrzymała wyróżnienie w Międzygimnazjalnym Konkursie Języka Angielskiego i Niemieckiego. Serdecznie gratulujemy !

Brawa dla Jakuba !

Nasz uczeń, Jakub Piwowar został laureatem I miejsca w IV Powiatowym Konkursie Geograficznym "GIM-GEO-WIN". Gratulujemy !

WYWIADÓWKA

Rodziców naszych uczniów klas I-III zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się
18.05.2017 (czwartek) godzina 16.30

Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

„W imię Boga w Trójcy Świętej jedynego. Stanisław August z bożej łaski i woli narodu Król Polski (…)
niniejszą konstytucję uchwalamy i tę całkowicie za świętą, za niewzruszoną deklarujemy (…).”

28.04.2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość była okazją do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat, do pielęgnowania patriotyzmu i dumy z tego, że jesteśmy Polakami. To była piękna lekcja historii.

Giełda zawodów

7 marca 2017 w Zespole Szkół nr 3 w Jaśle  odbyły się Dni Promocji Szkół  Ponadgimnazjalnych.  Gimnazjaliści  mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z powiatu jasielskiego.

Uczniowie mogli również skorzystać z okazji, by zapoznać się z funkcjonowaniem Zespołu Szkół Budowlanych, przyjrzeć się z bliska zajęciom, odbywającym się w szkole, terenie lub w pracowni ćwiczeń praktycznych.

Mistrz Polszczyzny w Gimnazjum nr 4 w Jaśle

Swoją wiedzę o współczesnej polszczyźnie sprawdzili uczestnicy Powiatowego Konkursu o tytuł Mistrza Polszczyzny, który odbył się 21 lutego 2017 r. w Gimnazjum nr 4 w Jaśle. Spotkanie zorganizowano w ramach obchodów  Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Konkurs miał na celu kształtowanie świadomości językowej młodego pokolenia oraz propagowanie postawy dbałości o poprawność polszczyzny nie tylko od święta, ale przede wszystkim na co dzień. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Jasła Ryszard Pabian.

Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas szóstych z dziesięciu  szkół podstawowych SP nr 1, SP nr 2, SP nr 4, SP nr 6, SP 7, SP 10 oraz Zespołu Szkół Społecznych z Jasła oraz uczniowie szkół podstawowych z Dębowca i Osieka Jasielskiego i Jabłonicy. Przed nimi było trudne zadanie  – musieli bezbłędnie napisać podyktowany tekst i  rozwiązać zadania z zakresu frazeologii, fleksji, poprawnej budowy zdań oraz semantyki.

Magdalena Fila  ze Szkoły Podstawowej nr 4 zajęła pierwsze miejsce. Najlepiej poradziła sobie z zawiłymi konstrukcjami językowymi, które opowiadały o  patronie 2017 roku, czyli o Józefie Piłsudskim. Drugie miejsce zajął  Aleksander Hycnar z „Czwórki”. Trzecie miejsce przypadło Weronice Weseckiej z SP nr 2  w Jaśle. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w pisaniu, nie tylko prac z języka polskiego.