Jasełka podczas Orszaku Trzech Króli

Uczniowie naszej szkoły wystąpili w jasełkach podczas Orszaku Trzech Króli w dniu 6. 01. 2018 r. na jasielskim Rynku. Pasterzami byli: Marcin Maćkowiak z VI a, Jakub Piękoś z VI c i Jakub Górka z III a naszego gimnazjum. Rolę Maryi odegrała Natalia Dyja, a św. Józefa – Jakub Piwowar, oboje z III a gimnazjum. Weronika Dębska i Gabriela Pabjan z VII b zagrały aniołów. Jako narrator wystąpiła gimnazjalistka, Katarzyna Rączka z II a. Dziękujemy za piękny występ
i godne reprezentowanie naszej szkoły!

Wesołych Świąt!

Nasi uczniowie zgłębiają wiedzę o przedsiębiorczości...

Kolejne zajęcia w z projektu  „Młodzież i Przedsiębiorczość” realizowanego przez Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej oraz Miastem Jasło pogłębiły wiedzę naszych uczniów na temat przedsiębiorczości.

Bezpieczeństwo nie jest im obce...

Nasi uczniowie,Jakub Piwowar i Bartosz Rumiński wzięli udział w powiatowym konkursie dla uczniów klas gimnazjalnych nt. "Bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym - Bezpiecznie pomagam rodzicom". Bartosz Rumiński zajął IV miejsce. Gratulujemy !

Pięknie czytali poezję Leśmiana

Nasza uczennica, Natalia Dyja zdobyła wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania Poezji Leśmiana. Na uwagę zasługuje również występ Radosława Szczerby. Konkurs odbył się w związku z podwójną rocznicą: w tym roku minęło 80 lat od śmierci poety i 140 lat od jego narodzin. Miłośnicy twórczości poetyckiej zaprezentowali swoje recytatorskie umiejętności w Bibliotece Pedagogicznej w Jaśle.

Spotkanie z rodzicami

Rodziców naszych uczniów  zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się :

Klasy II - III

czwartek 14.12.2017 godzina 16.30

Ortograficzne zwycięstwo Izabeli Zalewskiej!

Nasi uczniowie – jak co roku - wzięli udział w Jasielskim Dyktandzie, organizowanym przez MBP w Jaśle w ramach projektu „Jasielszczyzna zna polszczyznę”. Laureatką  tegorocznej edycji została Izabela Zalewska (III ag), która zajęła zaszczytne I miejsce.

Niezwykle trudne dyktando wymagało doskonałej znajomości zasad ortografii, interpunkcji, gramatyki oraz ich praktycznego  zastosowania. Dodatkowym utrudnieniem były archaizmy, neologizmy, wyrazy obcego pochodzenia oraz zapisywanie cytatów. Serdecznie gratulujemy naszej mistrzyni.

Młodzi biznesmeni z Gim 4 na start !

W ramach unikatowego projektu  „Młodzież i Przedsiębiorczość” realizowanego przez Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej oraz Miastem Jasło nasi uczniowie uczestniczą w w warsztatach ekonomii, prawa w biznesie, przedsiębiorczości i public relations.W listopadzie  poznali JAFAR S. A. W grudniu planowany jest wyjazd do Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie, a wiosną do Warszawy do Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira Skrzypka, Sejmu RP i Giełdy Papierów Wartościowych.
Istotnym elementem projektu będzie przedstawienie pomysłów naszej młodzieży szerokiemu gronu przedsiębiorców
i mieszkańców Jasła w formie broszury, a także udostępnienie lokalnej społeczności debat oxfordzkich.

Święto Niepodległości w naszej szkole

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, podczas której uczniowie programem artystycznym przypomnieli wydarzenia z dziejów Poski. Szkoła od 229 lat stoi na straży kultywowania wartości patriotycznych. Podczas akademii, zostały przypomniane ważne wydarzenia historyczne dotyczące okresu walki o niepodległość. Uczniowie nie zapomnieli również o złożeniu białoczerwonych kwiatów pod pomnikiem Ku Czci Poległych w Obronie Jasła i Ojczyzny.
W tym dniu odbyło się również wręczenie nagród konkursu recyytatorskiego utworów o wymowie patriotycznej oraz  Harcerskiego Lauru Naukowego.

Przepięknie recytowali o wolności

Szkolny Turniej Recytatorski, którego tematem były Polaków drogi do wolności, odbył się dla w ramach przygotowań do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz nadania imienia naszej szkole. Recytatorzy pięknie, niezwykle sugestywnie, dynamicznie prezentowali samodzielnie wybrane teksty. Artyzm utworów poetyckich, świadomość artystyczna, wyrazistość i siła przekazu, precyzja mówienia stworzyły wyjątkowy nastrój i wzbudziły zachwyt słuchaczy. Najlepsi zostali nagrodzeni przez panią Dyrektor podczas uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Oto nazwiska zwycięzców:
I miejsce - Weronika Dębska i Katarzyna Rączka  - ex aequo
II miejsce - Natalia  Kwiatek
III miejsce - Natalia Dyja
Wyróżnienia: Jakub Piwowar, Aleksandra Gajecka, Natalia Świder, Kinga Tutaj. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

„Tam już tylko dym i gruzy...Jasło 1944"

We wtorek 24 października w Jasielskim Domu Kultury odbyła się prapremiera reportażu „TAM JUŻ TYLKO DYM I GRUZY… JASŁO 1944”. W tym uroczystym wydarzeniu wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Reportaż opowiada tragiczną historię miasta, które jako jedno z nielicznych w Polsce, padło ofiarą niemieckiej „wojny totalnej” i zostało zniszczone w 97 procentach. W wyniku rozkazu z 15 września 1944 r. przeprowadzono w Jaśle masowe wysiedlenie, grabież, zniszczenie i spalenie do gołej ziemi.

W reportażu Telewizji Rzeszów powstałym we współpracy z Urzędem Miasta w Jaśle,  relacje świadków zniszczenia Jasła zostały skonfrontowane z chronologią wydarzeń w ujęciu historyka. Użyto archiwalnych zdjęć nieznanego niemieckiego żołnierza, który w 1944 roku na taśmie filmowej nagrał płonące miasto, a także fotografii ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Jaśle.

Zwiedzili Wrocław - miasto zabytków, mostów i krasnali

W dniach 4 - 6 października 2017 młodzież klas trzecich naszego Gimnazjum uczestniczyła w wycieczce szkolnej do Wrocławia. W programie wycieczki znalazły się wszystkie najciekawsze i najpiękniejsze miejsca Wrocławia, m.in: Stare Miasto, Ogród Japoński, Uniwersytet Wrocławski z Aulą Leopoldina, Ostrów Tumski, a także ZOO z przepięknym Afrykarium. Jedną z głównych atrakcji Wrocławia jest Panorama Racławicka, którą również nasi uczniowie mieli okazję podziwiać, uczestniczyli także w bardzo ciekawej lekcji muzealnej pt: "Motywy patriotyczne w sztuce polskiej". To były fantastycznie spędzone trzy dni.