Ale to już było i nie wróci więcej...

W piątek, 22 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego. Nagrodzono najwybitniejszych uczniów oraz laureatów i finalistów olimpiad i konkursów. Świadectwa i stypendia zostały wręczone, rok szkolny podsumowany - wakacje można zaczynać :)

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22.06.2018 piątek 
godzina 9.00 – spotkanie z wychowawcą w klasie
godzina 9.45 – akademia zakończenia roku szkolnego 

Spotkanie z rodzicami

Rodziców naszych uczniów  zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się :

klasy II, III
17.05.2018 godzina 16.30

Niech się święci Trzeci Maja !!!

Społeczność naszej szkoły pielęgnuje pamięć dotyczącą wydarzeń historycznych związanych z uchwleniem Konstytucji Trzeciego Maja. Podczas akademii pięknymi recytacjami i narodowymi pieśniami uczniowie przypomnieli te jakże podniosłe wydarzenia. Dyrektor szkoły zaprosiła wszystkich uczniów na miejskie obchody tego święta, w których będzie uczestniczyła spora delegacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Sukces naszych uczniów w IX Powiatowym Turnieju Wiedzy „1 z 12”

W dniu 5 kwietnia,  w Zespole Szkół nr 4 w Jaśle odbył się IX Powiatowy Turniej Wiedzy „1 z 12” .  Pytania turniejowe dotyczyły interdyscyplinarnej wiedzy gimnazjalisty.

Uczestnikami byli uczniowie z 10 gimnazjów powiatu jasielskiego. Laureatem tego Turnieju został Jakub Sokołowskiz kl. IIIag a drugie miejsce przypadło jego koledze z klasy Jakubowi Piwowarowi.

Zwycięzcom gratulujemy!!!

Franek i Piotr wśród najlepszych z języka angielskiego

Dnia 26.03.2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle odbyła się XV edycja Konkursu Języka Angielskiego English Pass-Port dla gimnazjów regionu jasielskiego, przygotowana przez nauczycieli szkoły. W konkursie wzięło udział 75 uczniów klas trzecich gimnazjów. Wśród finalistów tego konkursu znaleźli się dwaj uczniowie klasy 3ag naszej szkoły: Franciszek Data i Piotr Zawiliński. Serdecznie gratulujemy!

Piotr Zawiliński wyróżniony w konkursie „ON – THE – ROLL 2018″

W dniu 10 kwietnia 2018 r.  odbyło się rozdanie nagród w XVI edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla gimnazjalistów pod patronatem Starosty Jasielskiego „ON – THE – ROLL 2018″. Konkurs miał charakter jednorazowego testu (60 minut), składającego się z trzech części: Multimedia (praca z krótkim materiałem filmowym), Use of English i Culture Studies (Kultura krajów anglojęzycznych). Uczeń klasy 3ag - Piotr Zawiliński - osiągnął wysoki wynik i znalazł się w gronie wyróżnionych. Serdecznie gratulujemy!

Dzień Nowoczesnych Technologii w edukacji w SP 1 i Gim4

Ministerstwo Edukacji Narodowej patronowało działaniom naszej szkoły 21 marca 2018r. w  Dniu Nowych Technologii
w Edukacji. W tym dniu uczniowie i rodzice mogli zapoznać się z technologiami IT wdrażanymi i stosowanymi
w SP1 i Gim4.

Uczniowie z Koła Informatycznego wraz z opiekunem zaprezentowali, jak wykorzystujemy  bezprzewodowy szerokopasmowy Internet i laptopy (otrzymane w projekcie Jasło Miasto Wiedzy) oraz rzutniki i tablice (otrzymane w projekcie Aktywna Tablica). Ten nowoczesny sprzęt wykorzystaliśmy do prezentacji pakietu Google G Suite dla Edukacji. Szkoła Podstawowa nr 1 uzyskała dostęp do nowoczesnego  pakietu programów w chmurze .

Z prezentacji prowadzona była transmisja na kanale youtube https://www.youtube.com/channel/UC1F8KPc0oDC6doWAt-sqVJw

Część uczniów mogła oglądać transmisję w salach lekcyjnych na dużych ekranach, a rodzice na monitorach komputerów domowych, czy urządzeniach mobilnych.

Uczniowie zaprezentowali

1. Sprawozdanie z udziału w projekcie Mind the Gap organizowanego przez Google Warszawa

2. Historia Google (prezentacja)

3. Pakiet Google G Suite https://gsuite.google.pl/intl/pl/ (prezentacja)

 • omówienie pakietu
 • zastosowanie Classroom

4. Praca zespołowa w Dokumencie Google (uczniowie rozmieszczeni byli w różnych miejscach w szkole)

 • połączenie wideokonferencja
 • połączenie czat  tekstowy
 • wspólna edycja dokumentu

6. Zastosowanie Google Prezentacja w matematyce (oglądaliśmy tworzenie prezentacji tworzonej przez uczniów w Bibliotece)

. Zastosowanie Google Witryny w przedmiotach humanistycznych(uczniowie rozmieszczeni byli w różnych miejscach w szkole)

 • prezentacja witryn
 • zespołowe tworzenie witryny
 • udostępnienie witryny w Internecie

Sukcesy matematyczne naszych uczniów

Franciszek Data uczeń klasy III ag został laureatem V stopnia w Ogólnopolskiej Olimpiadzie  Wiedzy Matematyka - Archimedes  Plus.

Kinga Biernacka z klasy III ag otrzymała tytuł laureata uzyskując 9 miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym OLIMPUS –sesja zimowa.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dzień Nowych Technologii w Gim 4 - Edukacja w chmurze

Prezentacje: 21 marca 2018r.  od godz. 9 45

transmisja on-line www.youtube.com

kanał (https://www.youtube.com/channel/UC1F8KPc0oDC6doWAt-sqVJw)

1. Mind the Gap: sprawozdanie z udziału w projekcie

2. Mind the Gap: zwiedzanie Biura Google

3. Historia Google

4. Pakiet Google G Suite https://gsuite.google.pl/intl/pl/

 • omówienie pakietu
 • zastosowanie Classroom

5. Praca zespołowa w Dokumencie Google

 • połączenie wideo
 • połączenie tekstowe
 • edycja dokumentu

6. Zastosowanie Google Prezentacja w matematyce

7. Zastosowanie Google Witryny w przedmiotach humanistycznych

 • prezentacja witryn
 • zespołowe tworzenie witryny
 • udostępnienie witryny w Internecie

8. Zakończenie

Nasze uczennice w firmie Google

7 marca bieżącego roku 25 dziewcząt naszej szkoły wzięło udział w wycieczce do siedziby firmy Google, autora przeglądarki, bez której nie wyobrażamy sobie surfowania po Internecie.

Firma Google od kilku lat zaprasza dziewczęta z różnych szkół w ramach swojego autorskiego programu „Mind the gap”, który ma na celu promowanie nauczania przedmiotów ścisłych, właśnie wśród dziewcząt.  Podczas spotkania uczennice dowiedziały się, jak działa przeglądarka Google i jak wygląda dzień pracy inżyniera programisty. Zobaczyły, jak się programuje, pisały wspólnie z jednym z programistów Google prosty program w języku Python. Potem był czas na pytania i rozmowę z inżynierami, którzy mówili o tym, jakie studia skończyli i jak dostali się do Google. Dziewczynki interesowały następujące zagadnienia: Jak mogę się dostać do Google?, Od kiedy można tu aplikować na praktyki? Odpowiedzi pracowników sugerowały, że to, co dziś mogą zacząć robić, to uczyć się przedmiotów ścisłych, rozwiązywać dużo łamigłówek itp. To już pierwszy krok do tego, aby na przykład zostać programistą.

Najciekawsze było zwiedzanie  imponującego i nietypowego biura, które przyprawiało dziewczyny o wypieki na twarzach. Oprócz otwartych przestrzeni z komputerami znajdziemy tam: pokój drzemek, pokój gier, stanowisko pracy z komputerem i bieżnią pod nogami (podobno w ruchu lepiej się myśli), piękną stołówkę.
Na zakończenie spotkania dziewczęta otrzymały dyplom uczestnika oraz worek z logo Google wypełniony pamiątkami.

Jako koordynator spotkania w programie „Mind the gap” Google Polska z siedzibą w Warszawie serdecznie dziękuję pracownikom  Google za zaproszenie, pomoc w przejściu procedury zorganizowania spotkania, ciepłą, serdeczną i życzliwą atmosferę podczas pobytu. Radzie Rodziców, na czele z panią Anetą Gałuszką-Hendzel, dziękuję za dofinansowanie dowozu do Warszawy.

Wycieczka ta z pewnością na długo pozostanie w pamięci dziewcząt a przyszłości czekamy na jej efekty- umiejętności w dziedzinie IT.

Wiesław Rudnicki